Media greke i kushton artikull Angela Martinit, tregon shifrën e 'çmendur' të vilës marrë me qira nga çifti

  • G.G /
  • 11 August 2021 - 15:35
Media greke i kushton artikull Angela Martinit, tregon shifrën e 'çmendur' të vilës marrë me qira nga çifti

Partnerja e tij e bukur, Angela Martini me anë të fotove të publikuara nga vila luksoze që ata kishin marrë me qira, vuri në alarm Autoritetet e Policisë Rumune, e hap artikullin Prothema.gr.

Angela Martini është partnerja e biznesmenit simpatik dhe ish-agjentit të futbollit Dragos Savulescu, i cili është i përfshirë në një skandal të parave publike dhe është dënuar me 5.5 vite burg duke vazhduar më tej.

Gjatë gjithë kësaj kohe ai kishte ikur në Itali, duke mbajtur një profil të ulët në mënyrë që të mos gjendej nga autoritetet rumune dhe Interpol . 

Sidoqoftë, duket se u desh një vizitë e vetme në Mykonos për të zbuluar vendndodhjen e tij.

Prania e biznesmenit në ishullin Cikladik u tradhtua nga partnerja e tij, i cili, në pamundësi për t'i rezistuar bukurive të Mykonos dhe nevojës së saj për të shfaqur në çdo rast, jetën luksoze që ajo jeton me biznesmenin e kërkuar me një urdhër ndërkombëtar, filloi të publikonte foto në rrjet sociale.

Në fakt, shumica e tyre ishin përmes vilës shumë të shtrenjtë që kishin marrë me qira në Agios Lazaros, e cila kushton 87.500 euro për  një javë. 

Sigurisht, ishte vetëm çështje kohe para se autoritetet rumune të njoftoheshin dhe në bashkëpunim me Interpolin dhe autoritetet greke, u organizua një operacion i madh për gjetjen dhe arrestimin e tij.

Dragoș Săvulescu, në fillim të vitit 2019, u arrestua dhe u dënua me 5.5 vjet burg për përvetësim, së bashku me ish -kryebashkiakun e Kostancës, Radu Mazăre, Cristi Borcea, ish -president i ekipit të futbollit Dinamo dhe të pandehur të tjerë të cilët u shpallën fajtorë për përvetësim të një gjithsej 114 milionë euro. 

Dragoş Sulesvulescu, u arrestua teksa ishte duke u  argëtuar me  miqtë e tij në një restorant të famshëm në rajonin Mills, mbyll artikullin gazeta greke.

(Kosova Sot Online)