“Kam qenë në një marrëdhënie abuzive”, Dafina Zeqiri hap zemrën dhe rrëfen historinë personale

  • G.G /
  • 31 gusht 2021 - 14:27
“Kam qenë në një marrëdhënie abuzive”, Dafina Zeqiri hap zemrën dhe rrëfen historinë personale

Dafina Zeqiri ka ngritur gjithmonë zërin për të mbështetur vajzat dhe për të nxjerrë në pah fuqinë e tyre. Së fundmi, përmes një postimi në Instagram ajo ka ndarë një histori personale, të cilën nuk e kishim dëgjuar më herët prej saj.

Duke folur për dhunën ndaj vajzave e grave, Dafina ka treguar se vite më parë ka pasur një marrëdhënie abuzive. Ajo shton se ashtu siç ndodh gjithmonë, në fund të ajo doli fajtore dhe nuk mori asnjë mbështetje nga sistemi.

“Si mundet: Sa herë një grua përdhunohet? Abuzohet? Kërcënohet? Madje dhe vritet? Një nga justifikimet që dëgjon nga djemtë është: ‘Ajo më tradhtonte!’, ‘Donte vetë!’, ‘E kërkoi vetë!’.

Dhe ju e besoni? Vajzat e tjera flasin për këtë gjë? Mos e lejoni të akuzuarin të marrin vëmendje nga budallallëqet e tyre! Mos i lejoni të akuzuarit të bëjnë krime dhe të akuzojnë femrat! Mos i lejoni të akuzuarit të hedhin më shumë baltë mbi gratë!

Unë kam qenë në një marrëdhënie abuzive në fillim të karrierës dhe gjejeni pak se kë akuzuan… Mua! E njëjta gënjeshtër me emrin tim: Ajo po më tradhtonte! Nuk mora asnjëherë ndihmë për mbështetje nga sistemi, sepse ishte i korruptuar! Për vite merrja komente dhe gjepura! Ndërsa djali që isha në lidhje eci me kokën drejt dhe i lumtur, sepse ai e fitoi vëmendjen! Stop!

Më ka ardhur në majë të hundës më të mbajturin gojën mbyllur nga idiotët paragjykues! Ju nuk më njihni dhe emri im është përdorur dhe përmendur shumë herë për vëmendje dhe lajme të rreme nga X persona! Stop! “, shkruan Dafina në postime.

(Kosova Sot Online)