Ish-mësuesja zbulon si fiton 200 mijë dollarë në muaj

  • G.G /
  • 18 September 2021 - 14:30
Ish-mësuesja zbulon si fiton 200 mijë dollarë në muaj

Një modele që u bë e njohur dhe bëri bujë duke thënë se si shumë gra duhet të jenë amvisa, ka zbuluar se si “OnlyFans” i shpëtoi jetën kur ajo po luftonte për të përballuar atë. 

Ajo është Monica Huldt, me origjinë nga Suedia, por që tani jeton në Arizona. 37-vjeçarja u transferua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 2015, pasi u pushua shkolla ku punonte, pasi zbuluan koncertin e saj si striptiste. 

Ish-mësuesja e historisë shkoi në SHBA me para mjaftueshëm dhe për gjashtë muaj ajo punoi me orë të tëra në klube të rrezikshme, ndërsa priste që t’i dilte Green Card. 

Monica, e cila tani fiton rreth 200 mijë dollarë në muaj, punonte gjatë shtatë ditë në javë dhe kur shkonte në shtëpi ishte “e rraskapitur dhe duke qarë”. 

“Nuk mund të bëja asgjë tjetër se po prisja Green Card. Punoja në një klub striptizmi, që janë jashtëzakonisht të vështira. Mezi paguaja qiranë”, ka treguar 37-vjeçarja për “Jam Press”. 

Pas disa muajsh, ajo u transferua në Los Angeles dhe priste që gjërat të ishin më mirë. Por për fat të keq, lufta vazhdoi. Monica e kishte të vështirë të merrte ndonjë punë dhe shëndeti i saj mendor po përkeqësohej. 

“Ndihem aq e bekuar që jam këtu ku jam tani”, ka thënë 37-vjeçarja, e cila tani fiton mijëra dollarë në muaj. 

(Kosova Sot Online)