Ky është albumi më i shitur i këngëtarit të njohur Naser Berisha

  • A.P /
  • 19 shtator 2021 - 19:15
 Ky është albumi më i shitur i këngëtarit të njohur Naser Berisha

Ka vite në skenë dhe pavarësisht se muzika ndër vite u transformua, ai vijoi ta ruaj me xhelozi muzikën që e kultivoi ndër vite, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

 

Fjala është për këngëtarin e njohur Naser Berisha, i cili në vitin 2002 me albumin "Gjurmët", kishte arritur rekord të shitjes.

Sipas statistikave të publikuara nga vetë këngëtari, ky album ishte shitur 100.000 kopje zyrtare në CD dhe kaseta.

"Kliko dhe ndegjo albumin rekord të shitur në vitin 2002/3  (100.000 kopje zyrtare në CD dhe kaseta)
P.S Hipotetikisht në një rast analog në Gjermani apo gjetiu në botën perëndimore do të thoshte 10 herë Platin (apo sot është 100.000 CD = 1.000.000.000 Stream", ka shkruar Berisha në llogarinë e tij sociale në Facebook.

(Kosova Sot Online)