Gati dokumentari i Netflix dedikuar Britney Spears, ja data e publikimit

  • G.G /
  • 23 September 2021 - 07:55
Gati dokumentari i Netflix dedikuar Britney Spears, ja data e publikimit

Dokumentari i ri i Netflix dedikuar Britney Spears është thuajse gati për lansim.

Projekti titullohet “Britney vs Spears”, ndërsa ka filluar të realizohet për më shumë se një vit.

Regjinë e dokumentarit e ka bërë regjisorja amerikane, Erin Lee Carr.

Sipas publikimeve, “Britney vs Spears” përqendrohet rreth kujdestarisë së pazakontë ndaj artistes, ndërkohë që përfshinë figura të rëndësishme të pranishme në jetën dhe veprimtarinë e saj.

Nuk është e qartë akoma nëse vet 39-vjeçarja është e përfshirë në këtë projekt.

Dokumentari “Britney Vs Spears” vjen pas lansimit të dokumentarit të Hulu, “Framing Britney Spears”, i cili përqendrohet në lëvizjen #FreeBritney, sipas të cilit thuhet se ylli është mbajtur nën përkujdesje me vjet të tëra përkundër dëshirës së saj.

Erin Lee Carr, e cila është e bija e gazetarit të ndjerë David Carr, në anën tjetër dallohet për hulumtime në sistemin e drejtësisë penale.

Ajo ka realizuar edhe shumë dokumentarë të tjerë.

“Britney Vs Spears” pritet të lansohet më 28 shtator, para datës së seancës së radhës të saj, që do të mbahet një ditë më pas.

(Kosova Sot Online)