Dalin në dritë detaje nga marrëveshja e Kate Middleton me Princin William para dasmës së tyre! Për çfarë ranë dakord çifti?

  • G.G /
  • 12 October 2021 - 11:30
Dalin në dritë detaje nga marrëveshja e Kate Middleton me Princin William para dasmës së tyre! Për çfarë ranë dakord çifti?

Në vitin 2011, Princi William dhe Kate Middleton kryen ceremoninë e martesës së tyre në Londër në Westminster.

Së fundmi, kanë dalë në dritë detaje të pazbuluara nga gazetari Andrew Pierce. Ky i fundit ka zbuluar se Kate duhej të bënte një marrëveshje me William për disa gjëra që lidheshin me jetën e tyre para martesës.

 Pierce tha se Dukesha e Kembrixhit ra dakord t’i bindej familjes mbretërore dhe që kurrë të mos shkaktonte telashe.

“Kate hyri në një marrëveshje Faustiane (një marrëveshje në të cilën një person i jep diçka me rëndësi të madhe diçkaje që ka një përfitim material). Ajo do të jetë e qetë, do të jetë e bindur, do të jetë ambicioze. Do të duket bukur. Ai do të bëjë gjënë e duhur.

Dhe nëse bëhet shumë e mërzitshme – shumë keq. Ajo do të bëjë një festë në Uells, do të ketë një darkë, do të bëjë një ngjarje bamirësie, do të jetë një grua që merr vaktin e saj. Por nuk do të trazojë ujërat. Ajo nuk do të informojë mediat. Ndryshe nga Diana, ajo nuk do të flasë me mediat drejtpërdrejt ose tërthorazi.”, ka thënë ai.

Kujtojmë se më herët është bërë e ditur se çifti mbretëror, Kate dhe William po planifikojnë të lëvizin me qëllim që të jenë sa më afër mbretëreshës Elizabeth II.

Këtë lajm e ka bërë të ditur një burim pranë tyre duke thënë se familja po vizitonte pronën, përfshirë Fort Belvedere, e vendosur në skajin jugor të Parkut Greater Windsor.

“Anmer Hall kishte kuptim ndërsa William ishte pilot helikopteri dhe ishte e dobishme për Krishtlindje në Sandringham, por në fakt ai nuk e bën më. Vendndodhja është shumë larg për fundjavat, kështu që Ëindsor është vendi i përsosur. Ata po kërkojnë mundësi për të jetuar në këtë zonë tani“, tha një burim pranë familjes mbretërore për “Daily Mail”.

(Kosova Sot Online)