Publikohen nominimet për MTV Europe Music Awards 2021,e nominuar edhe Dua Lipa!

  • G.G /
  • 21 October 2021 - 10:29
Publikohen nominimet për MTV Europe Music Awards 2021,e nominuar edhe Dua Lipa!

Janë shpallur nominimet për evenimentin e madh të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards.

Ylli i muzikës pop, Justin Bieber, ka kryesuar në MTV EMA 2021 – versionin evropian të VMAs.

Bieber është nominuar në tetë kategori, përfshirë këtu edhe për “Kënga e Vitit”. Ai u nominua për “Peaches” në bashkëpunim me Daniel Caesar dhe Giveon, e po ashtu edhe për bashkëpunimin me Kid Laroi, “Stay”.

Doja Cat dhe Lil Nax X vijnë menjëherë pas artistit me nga gjashtë nominime, gjersa Ed Sheeran, Olivia Rodrigo dhe The Kid Laroi me nga pesë nominime.

Lady Gaga, e cila fitoi çmimin ‘Artistja më e mirë’ vitin e kaluar, u nominua sërish në të njëjtën kategori. Taylor Swift, që fitoi për ‘Videoja më e mirë’ dy vjet më parë me “Me” bashkëpunimin me Brendon Urie, u nominua këtë vit me “Willow”.

MTV EMA 2021 do të zhvillohet në Papp Laszlo Budapest Sportarena në Hungari dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalet MTV në 180 vende të dielën më 14 nëntor.

Bruce Gillmer dhe Richard Godfrey janë producentët ekzekutiv të shfaqjes. Votimi tani është hapur në mtvema.com deri më 10 nëntor.

Këtu është lista e plotë e të nominuarve të MTV EMA 2021:

Artisti më i mirë i vitit

Doja Cat

Ed Sheeran

Justin Bieber

Lady Gaga

Lil Nas X

The Weeknd

Kënga më e mirë e vitit

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Olivia Rodrigo – “Drivers License”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

Videoja më e mirë e vitit

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Normani ft. Cardi B – “Wild Side”

Taylor Swift – “willow”

Bashkëpunimi më i mirë i vitit

Black Eyed Peas, Shakira – “Girl Like Me”

Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak) – “Leave the Door Open”

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Lil Nas X, Jack Harlow – “Industry Baby”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

The Weeknd & Ariana Grande – “Save Your Tears” (remix)

Grupi më i mirë i vitit

BTS

Imagine Dragons

Jonas Brothers

Little Mix

Maneskin

Silk Sonic

Artisti i ri më i mirë i vitit

Giveon

Griff

Olivia Rodrigo

Rauw Alejandro

Saweetie

The Kid Laroi

Grupi më i mirë në zhanrin pop

BTS

Doja Cat

Dua Lipa

Ed Sheeran

Justin Bieber

Olivia Rodrigo

Artisti më i mirë i zhanrit elektronik

Calvin Harris

David Guetta

Joel Corry

Marshmello

Skrillex

Swedish House Mafia

Grupi më i mirë i zhanrit rock

Coldplay

Foo Fighters

Imagine Dragons

Kings Of Leon

Maneskin

The Killers

Artisti më i mirë i zhanrit alternative

Halsey

Lorde

Machine Gun Kelly

Twenty One Pilots

Willow

Yungblud

Artisti më i mirë latin

Bad Bunny

J. Balvin

Maluma

Rauw Alejandro

Rosalíia

Shakira

Artisti më i mirë në zhanrin hip hop

Cardi B

DJ Khaled

Drake

Kanye West

Megan Thee Stallion

Nicki Minaj

Artisti më i mirë K-POP

BTS

LISA

Monsta X

NCT 127

ROSE

Twice

Depërtimi më i mirë i vitit

24KGoldn

Foushee

girl in red

Griff

JC Stewart

JXDN

Latto

Madison Beer

Olivia Rodrigo

Remi Wolf

SAINt JHN

The Kid Laroi

Artisti me më së shumti fansa

Ariana Grande

Blackpink

BTS

Justin Bieber

Lady Gaga

Taylor Swift

Videoja më e mirë

Billie Eilish – “Your Power”

Demi Lovato – “Dancing With the Devil”

girl in red – “Serotonin”

H.E.R. – “Fight For You”

Harry Styles – “Treat People With Kindness”

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Artisti më i mirë amerikan i vitit

Ariana Grande

Doja Cat

Lil Nas X

Olivia Rodrigo

Taylor Swift. 

(Kosova Sot Online)