Shakira ka folur për paragjykimet me të cilat është përballur

  • A.P /
  • 02 November 2021 - 23:30
Shakira ka folur për paragjykimet me të cilat është përballur

Shakira ka folur për paragjykimet me të cilat është përballur në industrinë e muzikës për shkak të rrënjëve të saj kolumbiane. Gjatë një interviste për Glamour UK, duke folur për atë se si ishte t’i bashkohej industrisë, ajo tha: “Mendoj se kam vuajtur shumë nga lloje të tjera paragjykimesh, si të isha kolumbiane.”

“Më kujtohet kur pata ndërprerjen time të parë të madhe në muzikë jashtë Kolumbisë, kishte shumë komente të dyfishta rreth asaj se çfarë do të thotë të jesh kolumbian dhe zakonisht i lidhur me trafikun e drogës. Është sikur, ne jemi gjithmonë shakaja, ishte e pakëndshme.” “, u shpreh këngëtarja.

Image

(Kosova Sot Online)