Nuk ka patentë, por ka shumë makina, Cardi B zbluon arysen pse i mban

  • G.G /
  • 03 nëntor 2021 - 10:51
Nuk ka patentë, por ka shumë makina, Cardi B zbluon arysen pse i mban

Për dikë që nuk posedon leje drejtimi, Cardi B sigurisht që ka një koleksion të madh makinash .

Reperja amerikane numëron një Lamborghini Urus, një Mercedes G Wagon dhe një McLaren midis makinave të saj – por nuk mbaron me kaq.

29-vjeçarja, e cili ka një pasuri rreth 40 milionë dollarë, zotëron gjithashtu një Chevrolet Suburban, një Bentley Bentayga dhe një Rolls Royce Cullinan.

Dhe ajo ka spërkatur paratë e saj në një Maserati Levante dhe një Lamborghini Hurucan – të gjitha këto po mbledhin pluhur.

Ylli tha në një intervistë se ajo ishte një shofere e keqe, kështu që nuk e mori kurrë patentën e saj dhe kishte vetëm kaq shumë makina me arsyen “për të bërë foto”.

Motorët më të shpejtë në garazhin e saj janë Lamborghini i Cardi.

Ajo zotëron një Urus blu, me vlerë rreth 160,000 £, i cili mund të arrijë shpejtësi deri në 190 mph.

Por Aventador i saj, i quajtur sipas një demi luftarak spanjoll, mund të arrijë më shumë se 218 mph.

Cardi dhe bashkëshorti Offset blenë Aventadors të ngjashëm pas lindjes së vajzës Kulture.

Reperja WAP tregon rregullisht të dyja automjetet në Instagramin e saj, ku krenohet me 113 milionë ndjekës.

Ajo gjithashtu kuptohet se ka Lambo Huracan pak më të lirë pas dyerve të mbyllura.

(Kosova Sot Online)