I dashuri i Morena Tarakut kishte urdhëruar një sulm ndaj ish-bashkëshortes së tij?

  • G.G /
  • 12 November 2021 - 08:41
I dashuri i Morena Tarakut kishte urdhëruar një sulm ndaj ish-bashkëshortes së tij?

Berdan Mardini, martesa dhjetëvjeçare e të cilit me Fatoş Yelliler përfundoi në mënyrë të bujshme, u nis drejt një dashurie të re.

Mësohet se këngëtari është në me këngëtaren Morena Taraku.

Gjithashtu, mediat turke pretendojnë se lidhja e këngëtarit turk me Morenën ishte edhe shkaku që martesa e tij shkoi drejt divorcit.

Mediat turke gjithashtu sipas burimeve raportojnë se Mardin kishte diskutuar lidhjen e tij me Morenën me rrethin shoqëror.

“Ndjenjën e dashurisë e kam përjetuar vërtet tek Morena. Jam shumë e lumtur kur jam me të, kam gjetur sërish jetën me të”,  pretendohet se kishte thënë ai.

Rikthehemi tek divorci i bujshëm i këngëtarit turk.

Tre muaj pas divorcit të tyre, Fatoş Yelliler u sulmua duke vozitur në makinën e saj. Yelliler, e cila u plagos në këmbë si pasojë e zjarrit të hapur nga sulmuesi, u trajtua në spital.

Pas ngjarjes, Yelliler pretendoi se Mardini ishte nxitësi i të shtënave dhe e kishte pezulluar këngëtarin për 2 muaj.

Asgjë më tej se cfarë ndodhi mes çiftit nuk është  bërë publike në media.

(Kosova Sot Online)