Piktura e Donaldit arrin 8 mijë euro në ankand, paratë shkojnë për fëmijët me autizëm

  • E.K /
  • 01 dhjetor 2021 - 09:51
Piktura e Donaldit arrin 8 mijë euro në ankand, paratë shkojnë për fëmijët me autizëm

Portreti i Ismail Qemalit pikturuar nga Donaldi në ankand ka arritur në shumën deri në 8000 mijë euro.

Gjatë spektaklit të sotëm një lidhje direkte u mundësua me programin "ArtKand" i cili ka si mision reklamimin dhe shitjet e veprave të artit.

Gjatë prezantimit të kësaj nisme, Donaldi nuk i mbajti dot as lotët teksa ndiqte me emocion prezantimin e veprës së tij.

Kujtojmë së paratë e grumbulluara do të jenë në funksion të terapisë për disa fëmijëve që vuajnë nga spektri i autizmit.

(Kosova Sot Online)