Zbulohen këngët, artistët dhe albumet më të dëgjuara në Spotify për 2021

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2021 - 16:39
Zbulohen këngët, artistët dhe albumet më të dëgjuara në Spotify për 2021

Bad Bunny, Taylor Swift dhe BTS janë artistët më të dëgjuar në Spotify për vitin 2021, ka zbuluar shërbimi i transmetimit të muzikës. Reperi portorikan Bad Bunny merr titullin e artistit më të dëgjuar në botë për të dytin vit radhazi, pasi grumbulloi më shumë se 9.1 miliardë transmetime në platformë vitin e kaluar, i ndjekur nga Taylor Swift, BTS, Drake dhe Justin Bieber.

Kënga më e transmetuar e vitit 2021 në Spotify ishte “Drivers License” e Olivia Rodrigo, e cila u luajt më shumë se 1.1 miliardë herë, ndjekur më pas nga kënga “Montero” i Lil Nas X dhe “Stay” nga The Kid Laroi’s dhe Justin Bieber. Në vendin e katërt renditej “Good 4 U” nga Olivia Rodrigo dhe më pas Dua Lipa me “Levitating”.

Artistët më të transmetuar 

Bad Bunny
Taylor Swift
BTS
Drake
Justin Bieber

Këngët më të transmetuara

“drivers license” – Olivia Rodrigo
“MONTERO (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X
“STAY” (feat. Justin Bieber) –  The Kid LAROI
“Good 4 u” – Olivia Rodrigo
“Levitating” (feat. DaBaby) –  Dua Lipa

Albumet më të transmetuara 

SOUR, Olivia Rodrigo
“Future Nostalgia,” Dua Lipa
“Justice,” Justin Bieber
“=,” Ed Sheeran
“Planet Her,” Doja Cat.

(Kosova Sot Online)