Me këto fjalë e uron Shpati nënën e tij pas vlerësimit me çmimin më të lartë shtetëror në Maqedoninë e Veriut

  • A.P /
  • 08 dhjetor 2021 - 18:15
Me këto fjalë e uron Shpati nënën e tij pas vlerësimit me çmimin më të lartë shtetëror në Maqedoninë e Veriut

Vepra dhe puna e profesoreshës Gjylymser Kasapi sot u vlerësua me çmimin më të lartë shtetëror në Maqedoninë e Veriut " Shën Kliment i Ohrit" në fushën e arsimit dhe edukimit, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Për çmimin e fituar, përmes një postimi në llogarinë e tij sociale në Instagram, të ëmën  e ka uruar edhe këngëtari i njohur Shpat Kasapi.


"Nena ime e dashur ! Prej sot Laureate ! Ti prap u deshmove qe je nje grua me potencial te madh shkencor, fitove cmimin akademik per arsim , edukim dhe shkence ne nivel shteteror, dhe un sdi cte them me shum se sa fjala te duaa  dhe qe je meritore e ketij cmimi qe tere  jeten ke punuar me perkushtim te madh gjat karieres tende per te aritur te ky cmim akademik .... te dua sa jeta Mami", ka shkruar Kasapi.

(Kosova Sot Online)