Nusret publikon videon teksa takon nënën, por pse rrjeti ‘shpërtheu’ në kritika?

  • E.K /
  • 20 December 2021 - 15:35
Nusret publikon videon teksa takon nënën, por pse rrjeti ‘shpërtheu’ në kritika?

Është e pamundur mos ta keni parë të paktën një herë shefin e famshëm Nusret Gökçe, i njohur ndryshe si "Salt Bae".

Ai mori famë ndërkombëtare në fillim të vitit 2017 pas një videoje ku priste mishin në mënyrë të
veçantë dhe e kripte tërë delikatesë.

Së fundmi ai është kritikuar pas një videoje që ka shpërndarë në rrjete sociale duke u takuar me nënën e tij. 

Komentuesit kanë nisur me pyetjet përse mamaja e 38-vjeçarit të njohur bën jetë modeste, pavarësisht pasurisë së tij.

“Si ka mundësi që i mban syzet kur takon mamanë. Ti je shumë i pasur, pse nuk blen një shtëpi më të mirë për prindërit e tu? Ke 2 vjet pa e parë? Pse shëtit botën dhe nuk takon nënën dhe babanë?,”-shkruajnë disa prej komentuesve.

Biznesmeni turk zotëron një rrjet restorantesh të quajtura Nusr-Et, me pika në të gjithë botën, në vendet më luksoze.

Ushqimet e tij njihen për çmimet e shtrenjta ku disa prej gatimeve kalojnë dhe shifrat mbi 1000 dollarë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

(Kosova Sot Online)