Sot janë bashkë! Le t’i hedhim një sy lidhjes së Jennifer & Ben ndër dekada

  • A.P /
  • 13 janar 2022 - 17:52
Sot janë bashkë! Le t’i hedhim një sy lidhjes së Jennifer & Ben ndër dekada

Ja çfarë dimë: Lopez dhe Affleck ishin fejuar në fillimet e hershme, u ndanë dhe vazhduan të takoheshin, u martuan dhe u divorcuan me njerëz të tjerë. Tani ata të dy janë sërish në jetën e njëri-tjetrit. Këtu është një vështrim i plotë i marrëdhënies:

Dhjetor 2001: Shkëndijat fluturojnë midis Lopez dhe Affleck në xhirimet e filmit të tyre “Gigli”.

Nëntor 2002: Affleck ia propozon Lopez-it me një unazë fejese me diamant rozë të bërë me porosi.
Në një intervistë me Diane Sawyer, Lopez tregon se Affleck është “shumë i zgjuar, i dashur, simpatik dhe i dashur”. Ajo shton, “Unë thjesht e admiroj atë në çdo mënyrë.”

Shtator 2003: Vetëm disa ditë para se të martoheshin në Santa Barbara, Kaliforni, ata lëshojnë një deklaratë duke thënë se po e shtyjnë dasmën.

“Për shkak të vëmendjes së tepërt të mediave rreth dasmës sonë, ne kemi vendosur të shtyjmë datën”, thuhet në deklaratë. “Kur e gjetëm veten duke menduar seriozisht për të punësuar tre ‘nuse të ndara’ në tre vende të ndryshme, kuptuam se diçka ishte e gabuar. Filluam të ndjenim se fryma e asaj që duhej të ishte dita më e lumtur e jetës sonë mund të komprometohej. Ndjemë se ajo që duhet të ishte një ditë e gëzueshme dhe e shenjtë mund të na prishej për ne, familjet tona dhe miqtë tanë.”

Janar 2004: Më pak se tre muaj më vonë, dasma anulohet. Çifti e konfirmojnë ndarjen e tyre me deklarata të ndara.

Përfaqësuesja e Lopez lëshon deklaratën e mëposhtme, për “People”: “Jennifer Lopez i ka dhënë fund fejesës me Ben Affleck. Në këtë moment të vështirë, ju kërkojmë të respektoni privatësinë e saj.”

Ndërkohë, përfaqësuesi i Affleck shton: “Nuk do të konfirmoj asgjë për jetën e tij personale.”

Prill 2021: Affleck dhe Lopez qëndrojnë miqësorë (të paktën në vitet e fundit). Ai vlerëson etikën e saj të punës për InStyle: “Ajo ka talent të madh, por gjithashtu ka punuar shumë për suksesin e saj, dhe unë jam aq i lumtur për të sa duket se, më në fund, ajo po merr meritat që i takojnë.”

Affleck viziton Lopezin në shtëpinë e saj në Los Angeles më 30 prill, thotë një burim për People. “Ata jane shoke. Ata kanë qenë gjithmonë miq dhe janë parë ndër vite”, thotë një tjetër burim.

Image

Por “TMZ” pretendon se ribashkimi i tyre filloi përpara ndarjes së fundit të Lopez dhe ish të fejuarit Alex Rodriguez. Burimet thonë se Lopez dhe Affleck po i dërgonin e-mail njëri-tjetrit rregullisht, duke filluar nga fillimi i shkurtit, kur ajo po xhironte Dasmën e Shotgun në Republikën Domenikane. Me sa duket, emailet e Affleck ishin “lovely” dhe tregonin “mall” për Lopez.

10 maj 2021: Lopez dhe Affleck thuhet se bëjnë një udhëtim së bashku në Montana dhe janë parë në një vendpushim afër Big Sky.

“Ajo kaloi një kohë të mirë me Benin,” i thotë një burim People për udhëtimin në Montana. “Ajo është e lumtur me të dhe i pëlqen të kalojë kohë me të.”

Ndërkohë një burim tregon për “E! Online”, “Ajo dëshiron të ‘godas’ me Benin. Ata kurrë nuk kanë pasur vërtet mbyllje dhe ajo gjithmonë ka pyetur veten se çfarë mund të kishte qenë. Koha nuk ishte kurrë e duhur dhe ata ishin në vende të ndryshme deri më tani.”

Një burim i tha “People” për një artikull të 14 majit, “[Jennifer] është në kontakt me Ben çdo ditë. Ata po bëjnë plane për t’u parë. Jennifer është ende shumë e emocionuar se si po shkojnë gjërat me Benin.”

21 maj 2021: Një burim i thotë “Us Weekly” se ata janë ribashkuar në Los Angeles që nga udhëtimi i tyre në Montana.

25 maj 2021: Një burim i thotë “Entertainment Tonight” të dy tani janë në Miami së bashku: “[Jennifer] u ka thënë miqve të saj gjëra të mira për Benin dhe ata po argëtohen shumë së bashku…. Ata ndihen shumë rehat me njëri-tjetrin, por janë gjithashtu plotësisht gati dhe ende duket sikur kanë një dashuri të re pas gjithë këtyre viteve.” Uau!

14 qershor 2021: Dyshja janë parë duke bërë darkë në një shfaqje të bukur publike të dashurisë – dhe që atëherë nuk ka pasur asnjë fre.

15 korrik 2021: Çifti është fotografuar jashtë një rezidence prej 65 milionë dollarësh që thuhet se po kërkonin shtëpi.

24 korrik 2021: Më në fund ndodhi, po! Në ditëlindjen e 52-të të yllit të pop-it, Lopez postoi një foto të saj dhe Ben Affleck-ut, në slide-in e 4.

 

Shtator 2021: Jennifer Lopez dhe Ben Affleck bëjnë debutimin e tyre në tapetin e kuq si çift.

Sot, ata janë ende bashkë.

(Kosova Sot Online)