Kur Adelina Ismaili këndonte: 'Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugovën'

  • A.P /
  • 21 janar 2022 - 17:24
Kur Adelina Ismaili këndonte: 'Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugovën'

Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili, është e para dhe e vetmja këngëtare shqiptare e cila i kushtoj këngë sa ishte gjallë Presidentit historik Dr.Ibrahim Rugovës, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".


Sot më 21 Janar bëhen 16 vite që kur Rugova u nda nga jeta, duke lënë pas kryevepren e tij prej studiuesi të leterësisë "Çeta e Profetëve" nga Pjetër Bogdani, LDK- në, partisë me të cilin fitoj të gjitha zgjedhjet nacionale e komunale, për më tepër Dr.Ibrahim Rugova mbetet një prej personaliteteve më të spikatura të historisë shqiptare.


Krahas tij, përmes artit të këngës, Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili, i kushtoj jo një por disa këngë, dhe mori pjesë pothuajse në të gjitha tubimet elektorale të organizuara atbotë.

(Kosova Sot Online)