Publikohet renditja zyrtare/ Ja kur do të këndojë Ronela në ‘Eurovision’

  • G.G /
  • 25 janar 2022 - 13:23
Publikohet renditja zyrtare/ Ja kur do të këndojë Ronela në ‘Eurovision’

“Eurovizioni” ka bërë të ditur zyrtarisht renditjen e shteteve për paraqitjet e tyre në dy netët e para.

Sipas njoftimit, Ronela Hajati, e cila përfaqëson vendin tonë, do të performojë e para në natën e parë gjysëm-finale.

Ndryshe nga vitet e tjera, Shqipëria këtë herë do të jetë me një këngë ritmike.

“Sekret” është shpallur fituese e edicionit të 60-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Të gjithë mezi po presin si do të dalë performanca e Ronelës në skenën italiane dhe në cilin vend do të renditet Shqipëria këtë vit.

(Kosova Sot Online)