Vjen një lajm i mirë nga Qeveria e Kosovës për modelen, Arta Nitaj

  • G.G /
  • 04 February 2022 - 10:21
Vjen një lajm i mirë nga Qeveria e Kosovës për modelen, Arta Nitaj

Aktorja dhe modelja e njohur, Arta Nitaj, ka marrë një lajm të mirë nga qeveria e Kosovës. Kjo pasi kryeministri Albin Kurti pritet që nga kjo e shtunë t’i lejoj sërish palestrat të hapen.

Vendimi i deritanishëm i Institucioneve Shtetërore nuk lejonte hapur palestrat për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus.

Ky vendim e mërziti shumë Artën, e cila përmes një postimi në Instagram shkroi se kurrë nuk e ka marrë virusin për dy vite në palestër.

“Kurr nuk mora virus n’fitnes 2 vjet pandemi, kur s’dini qa o sporti qa o fitnesi edhe e mshelni..”, shkroi modelja.

(Kosova Sot Online)