Ronaldo bëhet njeriu i parë që kalon shifrën prej 400 milionë ndjekësish në Instagram

  • G.G /
  • 07 February 2022 - 12:03
Ronaldo bëhet njeriu i parë që kalon shifrën prej 400 milionë ndjekësish në Instagram

Superylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, është mësuar të thyejë rekorde në fushë, mirëpo ai po vazhdon të thyejë rekorde edhe jashtë saj.

Portugezi, i cili të shtunën (5 shkurt) e ka festuar ditëlindjen e 37-të, ka kaluar shifrën prej 400 milionë ndjekësish në Instagram, duke u bërë personi i parë që e prek këtë numër.

Vetëm në shtator të vitit të kaluar, ylli i Manchester Unitedit kishte 237 milionë ndjekës dhe asokohe u shpall njeriu më i ndjekur në këtë platformë të rrjeteve sociale.

Mirëpo, që atëherë ky numër është rritur në mënyrë eksponenciale brenda disa muajsh.

Me 3.242 postime në këtë rrjet social (tash kur po e postojmë këtë artikull), Ronaldo ka një mesatare prej 10 milionë pëlqimesh për një postim, ndërsa ndjek vetëm 501 përdorues.

Në vend të dytë për individët më të ndjekur në Instagram është Kylie Jenner (308 milionë ndjekës) dhe në vend të tretë është Lionel Messi me (306 milionë ndjekës). 

(Kosova Sot Online)