Reperi kosovar e regjistron fakultetin në moshën 37 vjeçare

  • E.K /
  • 28 July 2022 - 13:12
Reperi kosovar e regjistron fakultetin në moshën 37 vjeçare

Reperi Vig Poppa i cili prej kohësh jeton në Suedi, bashkë me gruan dhe fëmijët, tani ka gjetur kohë edhe për fakultet.

Ai ka nisur studimet në një fakultet në Suedi dhe drejtimi nuk është bërë i ditur nga bashkëshortja e tij.

”Dashuria ime, ja dole! U zhvendose në një shtet tjetër, mësove një gjuhë të re, rrite fëmijët, studiove me kohë të plotë dhe tashmë je pranuar universitetin suedez, në katër vjet! Po tallesh? Po fiton në jetë dhe jam tejet e lumtur ta ndaj atë me ty”, ka shkruar ajo krahas një foto të publikuar të reperit.

(Kosova Sot Online)