Ashtu siç i kishte premtuar, këngëtari i njohur turk u këndon fansave i ulur në një karrocë dhe me këmbët e fashuara disa orë pas aksidentit automobilistik

  • G.G /
  • 26 August 2022 - 08:25
Ashtu siç i kishte premtuar, këngëtari i njohur turk u këndon fansave i ulur në një karrocë dhe me këmbët e fashuara disa orë pas aksidentit automobilistik

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlıses, i cili pësoi një aksident automobilistik dhe pati disa fraktura në kockat e kyçit të këmbës, doli nga spitali ku po trajtohej.

Artisti u nis me ambulancë për të shkuar në restorantin ku do të performonte mbrëmjen e së enjtes (25 gusht) në Yalikavak, ashtu siç ishte planifikuar.

Tatlıses u këndoi fansave të tij i ulur në një karrocë me rrota me këmbët e fashuara. Djali i tij Ido, vajza e tij Dilan, miqtë  dhe familjarë erdhën për të parë Tatlıses, i cili dukej se ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

‘Zoti dërgoi engjëjt e tij’

Duke folur në skenë para se të niste koncertin, Tatlıses tha: “Ne pësuam një aksident sot, Zoti i plotfuqishëm dërgoi engjëjt e tij, makina jonë po rrotullohej në përrua. Unë kurrë nuk e vura këmbën time kundër jush, ai tha: “Doktori im do të jetë i tillë .’ Ndodhi nje aksident i keq.

Me Ido-n do te shkonim per mengjes. Pësuam një aksident, makina mori flakë. Ido ndaloi mjetet qe kalonin aty dhe mori një fikse zjarri, unë jam në makinë do të bëhemi hi nëse ai nuk e shuan zjarrin. I premtova publikut tim këtë mbrëmje, thashë se do të ngjitem në skenë, faleminderit fëmijëve të mi dhe familjes sime, dua të falënderoj gjithashtu policinë, xhandarmërinë dhe spitalin tonë, ata u kujdesën shumë për ne”.– u shpreh ai.

(Kosova Sot Online)