Artistja e parë që arrin një rekord të tillë, ky është suksesi i radhës i Dua Lipa-s

  • G.G /
  • 30 September 2022 - 11:22
Artistja e parë që arrin një rekord të tillë, ky është suksesi i radhës i Dua Lipa-s

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të suksesshme të momentit. Artistja ka fituar

3 herë e çmimit “Grammy” duke hyrë kështu në historinë e platformës  “Spotify” pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardë dëgjime.

Dua bëhet automatikisht bëhet artistja e parë femër albumi i të cilës arrin këtë shifër rekord dhe është albumi i tretë më i dëgjuar në “Spotify”.

(Kosova Sot Online)