Ndryshimi i madh “Yilmazit”, kështu duket tani afër të 50-ve

  • G.G /
  • 12 October 2022 - 12:57
Ndryshimi i madh “Yilmazit”, kështu duket tani afër të 50-ve

E mbani mend “Yilmazin”, kështu duket tani afër të 50-ve.

Seriali “Nën hijen e blinajës” i cili është transmetuar në RTV21 me temën e tij të veçantë bëri për vete gjithë shikuesit.

Në castin e aktorëve ishte edhe aktori Bülent İnal në rolin e ‘Yilmazit”, rol ky kryesor në këtë serial.

Seriali është xhiruar në vitet 2005-2006 dhe nga ajo koha aktori ka pësuar ndryshime drastike në pamje.

Bülenti tash është në moshën 49 vjeçare dhe menxi njihet nga “Yilmazi” që ka luajtur në serialin “Nën hijen e blinajës”.

Aktori është i martuar me Melis Tüysüz dhe së bashku kanë një djalë.

Sa i përket anës profesionale, Bülenti është aktiv në seriale e filma të ndryshëm. Projekti i tij i fundit është “Payitaht-Abdülhamid”.

Se si duket aktori sot afër të 50-ve mund ta shihni në fotografitë më poshtë.

(Kosova Sot Online)