Page Six: Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionshe në Shqipëri

  • E.K /
  • 31 December 2022 - 13:53
Page Six: Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionshe në Shqipëri

Krijuesja e shumë hiteve Dua Lipa  po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë, Shqipëri, ku familja e saj i ka rrënjët, është shprehur një burim ekskluzivisht për medien amerikane të lajme Gossip, Page Six.

Sipas kësaj medie rezidenca në qytetin bregdetar e cila ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit do të ketë pamje madhështore me pamje nga Deti Jon.

LEXO EDHE:

Dështoi tre herë, si do t’i përgjigjej Kim Kardashian një martese të katërt?

Artikulli i plotë: 

Këngëtarja britanike-shqiptare Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë, Shqipëri, ku familja e saj i ka rrënjët, thotë një burim ekskluzivisht për Page Six.

Na është thënë se rezidenca e re në qytetin bregdetar – që ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit – do të ketë pamje madhështore me pamje nga deti Jon.

Lipa, e lindur në Britani nga prindër emigrantë shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.

Fituesja e çmimit Grammy jetoi në Kosovë me familjen e saj nga mosha 11-15 vjeç, ka treguar për NPR (Radio Publike Kombëtare një organizatë mediatike jofitimprurëse amerikane me seli në Uashington):

 “Unë nuk do ta ndryshoja  atë për asgjë në botë sepse me të vërtetë më ndihmoi të bëhesha kjo që jam”.

Në vitin 2016, këngëtarja “Levitating” dhe babai i saj themeluan Fondacionin Sunny Hill për të mbledhur fonde me koncerte vjetore në Shqipëri për të ndihmuar njerëzit që përjetojnë vështirësi financiare.

Në verën e vitit 2021, ajo pushoi në vendin ballkanik me familjen dhe të dashurin e atëhershëm Anëar Hadid dhe darkoi me kryeministrin Edi Rama.

Një përfaqësues i Lipës nuk iu përgjigj një kërkese për koment.

(Kosova Sot Online)