Dea Mishel: 'Skendërbeu ka lindur në vitin 1945'

  • A.P /
  • 03 February 2023 - 14:19
Dea Mishel: 'Skendërbeu ka lindur në vitin 1945'

Loja e caktuar mbrëmë për banorët në Big Brother Albania Vip vijoi për më shumë se një orë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Pyetjet ishin interesante dhe përgjigjet u shoqëruan me batuta të shumta, pasi shumë banorë nuk dinit të përgjigjeshin saktë.

Në pyetjen se në cilin vit ka lindur heroi kombëtar Gjergj Kastrioti - Skendërbeu.

Njëra nga banoret e quajtur Dea Mishel me injorancë deri në palcë u përgjigj: "Skendërbeu ka lindur në vitin 1945".

Për ata që nuk e dinë Skendërbeu ka lindur më 05 maj 1405 dhe ka vdekur 17 maj 1468 në Lezhë.

(Kosova Sot Online)