Ja kush nuk pranoi të merrte pjesë në filmin e Luizit

  • A.P /
  • 25 June 2024 - 19:11
Ja kush nuk pranoi të merrte pjesë në filmin e Luizit

Gentian Zenelaj dhe Luiz Ejlli mund të kishin luajtur bashkë në një film, por ja që nuk ndodhi, transmeton  gazeta "Kosova Sot Online".

Zenelaj u shpreh se arsyeja pse e ka refuzuar rolin në një film, ka qenë dashuria për teatrin, kontaktin me spektatorin dhe emocionin e pastër.

 

“Po, ka qenë një rol që kam refuzuar. Më duket te filmi i Luizit. Mendoj se nuk e shikoja veten aty. Po atë vit kam refuzuar edhe një rol të vogël te filmi që bëri Blerim Destani, “Parajsa është në det”, mos gaboj, është titulli.”

Pastaj, shtoi se në kinematografi gjithmonë ka gjetur justifikime për t’i shmangur rolet, pasi nuk i ka shijuar.

“Unë jam munduar me shumë qytetari ta bëj të qartë se nuk e shoh veten. Sigurisht mund të ketë hatërmbetje pa diskutim, po bota jonë është kaq e vogël, sa unë prapë në këtë portokallin që vërtitet do të kem rastin të punoj prapë”, – përfundoi ai.

Image

(Kosova Sot Online)