Ylli italian: Do të pensionohem shumë shpjet - Sport - Kosova Sot
Ylli italian: Do të pensionohem shumë shpjet

Ylli italian: Do të pensionohem shumë shpjet

Daniele De Rossi ka thënë se do të pensionohet së shpejti nga futbolli, raporton Calciomercato.

I pyetur rreth pensionimit, mesfushori i Romës, Daniele De Rossi, ka thënë: “Po, do të pensionohem nga futbolli së shpejti”.

Ai ka theksuar se dëshiron të jetë shembull në fushë dhe jashtë saj për shumë njerëz.

“Është më rëndësi të jesh shembull i mirë jashtë fushës pasi shumë njerëz të shohin për model. U them të rinjve t’i ndjekin hapat e Nainggolan për atë se si të luajnë në fushë. Ai është luftëtar i madh dhe shembull i mirë për shumë njerëz”, ka shtuar ai.

Ai foli edhe për sezonin aktual të skuadrës së tij, duke thënë se Roma po bën mirë aktualisht në vendin e katërt në Seria A, me vetëm dy pikë më pak se vendi i tretë, Interi, dhe me një lojë më pak të zhvilluar.

(Kosova Sot)

11 orë e 31 minuta më parë
21/10/18