Sneijder shumë afër të bëhet me skuadër të re - Sport - Kosova Sot
Sneijder shumë afër të bëhet me skuadër të re

Sneijder shumë afër të bëhet me skuadër të re

Wesley Sneijder është shumë pranë kalimit të skuadra e MLS-së, LA Galaxy, raporton e përditshmja franceze “L’Equipe”.

Holandezi, 33-vjeçar, iu bashkua Nices në bazë të një marrëveshjeje njëvjeçare verën e kaluar, por ia ka dalë të luajë si startues në vetëm katër ndeshje për skuadrën e Ligë 1.

Sneijder gjatë karrierës së tij të bujshme ka luajtur edhe për Real Madridin, Interin dhe Galatasaray. 

(Kosova Sot)

22 orë e 24 minuta më parë
25/09/18