Ky do të jetë zëvendësuesi i Coutinhos në Liverpool - Sport - Kosova Sot
Ky do të jetë zëvendësuesi i Coutinhos në Liverpool

Ky do të jetë zëvendësuesi i Coutinhos në Liverpool

Skuadra angleze, Liverpool është në kërkim të një anësori, që do të zëvendësonte brazilianin, Philippe Coutinho

Ylli i Monacos, Thomas Lemar ka vendosur së t’i bashkohet Liverpoolit para Arsenalit dhe Manchester Unitedit, shkruan Yahoo Sport.

Lojtari kërkohej nga Arsenal dhe United gjatë verës së kaluar, por vendosi të qëndronte edhe për një sezon në Monaco.

Pas lajmeve të fundit se Philippe Coutiho dëshiron të transferohet në Barcelonë, Lemar ka vendosur të ndërrojë mendje sa i përket të ardhmes.

Ai tashmë dëshiron që të transferohet në Liverpool, ku beson se do të kishte hapësirën e duhur që të vazhdojë progresin e tij.

(Kosova Sot)

2 orë e 25 minuta më parë
12/11/18