Prekëse: Merr lajmin se do të adoptohet, ja reagimi (Video/Foto) - TV - Kosova Sot
Prekëse: Merr lajmin se do të adoptohet, ja reagimi (Video/Foto)

Prekëse: Merr lajmin se do të adoptohet, ja reagimi (Video/Foto)

Një kamerë sigurie në Utah të SHBA-së kapi momentin emocional kur një vajzë mësoi se ajo dhe motrat e vëllezërit e saj do të adoptoheshin nga familja që i kishte rritur që prej 2 vjetësh, transmeton Kosova Sot Online.

Tannah Butterfield, 11 vjeçare, u hodh në përqafim të drejtoreshës së shkollës, Jackie Alexander, në zyrën e saj.

Tannah (bottom right) and her two younger siblings  Teagun (bottom middle), 6, and Tallie (held by Jeff), 2, will join the Fisher's two biological children (bottom left and center)

Alexander, të cilin Tannah e thërret Zonja Jackie, e ka njohur këtë vajzë prej dy vjetësh dhe është miqësuar shumë me prindërit e saj të ardhshëm.

Alexander has become close with Tannah's soon-to-be adoptive parents and gave her the news

Alexander e shpërndau një postim në Instagram përmes së cilit tregoj se kjo familje kishte luftuar për aq gjatë për t’i adaptuar të tre fëmijët të cilët vijonin mësimet në shkollën ntë cilën ai e drejtonte.

Familja në fjalë është shprehur e lumtur që më në fund do t’i adoptojnë fëmijët dhe t’iu dhurojnë atyre ndjesinë e të qenurit pjesë e familjes.

Tannah (center) says her foster parents take 'really good care of her'. Pictured with two biological siblings Teagun (second from left), 6, and Tallie (held), 2, and two adoptive siblingsTannah's soon-to-be parents Jen and Jeff Fisher called Alexander and asked her to share the news with her

(Kosova Sot)

4 orë e 52 minuta më parë
18/09/18