Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur

  • 25 prill 2020 - 13:18
Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur

Është ndarë nga jeta aktori i njohur Bruce Allpress, i cili së fundi ishte pjesë e filmit ‘Lord of the Rings’ me rolin e Aldor.

Aktori Allpress ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeç. Familja e tij njoftoi lajmin e trishtë duke thënë se u largua në shtëpinë e tij i rrethuar nga njerëzit e dashur.

Allpress gjithashtu luajti në filmin fitues të çmimeve prestigjioze ‘The Piano’ dhe ‘The Scarecrow’.

Image

(Kosova Sot Online)