Ky është hiti i Avdyl Mziut i cili vdiq sot: 'Zemrën mos ja plas prindit që të rriti'

  • A.P /
  • 08 April 2024 - 14:47
Ky është hiti i Avdyl Mziut i cili vdiq sot: 'Zemrën mos ja plas prindit që të rriti'

Pas një sëmundje të shkurtër, sot ka ndërruar jetë, këngëtari i njohur nga Skenderaj, Avdyl Mziut, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Në opusin e tij muzikor, Mziu numëron një sërë këngësh dhe popturish.

 

Derisa ka spikatur me interpretimin e tij në këngën "Haku i nanës"

"Zemrën mos ja plas, prindit që të rriti, krejt botën me pas, për ty i dhemb shpirti".

(Kosova Sot Online)