'Lulëzoi fusha' vjen me interpretim të shkëlqyer nga Erblini dhe Ermali

  • A.P /
  • 24 April 2024 - 15:18
'Lulëzoi fusha' vjen me interpretim të shkëlqyer nga Erblini dhe Ermali

Kosova gjithmonë ka qenë oazë e talentëve në fushën e artit por jo vetëm, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Këtë e dëshmojnë edhe dy talentët e rinj: Erblini dhe Ermali të cilët e kanë sjellur live në versionin e tyre këngën "Lulëzoj fusha".

"Lulëzoi fusha lulëzoi mali, Luëlzoi fusha lulëzoi mali.O More bukuri na ka ra dynjas. Ku m'je bir o se më ka marr malli. A syt e mi jan mbushur me lot
More po vet nana a për djal të vet. O more ku e kam djalin ku me ka met. Ai ka vdek, ai ka maru, a vorri i tij ju ka rrafshu.

 

(Kosova Sot Online)