Për një ditë, Policia shqiptoi 848 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat ndaj COVID-19

  • E.K /
  • 25 shtator 2020 - 10:13
Për një ditë, Policia shqiptoi 848 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat ndaj COVID-19

Vetëm për një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 848 gjoba për qytetarët që nuk i kanë respektuar masat e Qeverisë për Covid 19.

Kështu njoftoi Policia e Kosovës.

Bartja e maskës dhe ruajtja e distancës fizike prej 2 metrash është obligative me vendim të Qeverisë së Kosovës.

(Kosova Sot Online)