Maqedoni/ 141 raste të reja me COVID-19, 94 persona janë shëruar dhe një i vdekur

  • E.K /
  • 26 shtator 2020 - 17:57
Maqedoni/ 141 raste të reja me COVID-19, 94 persona janë shëruar dhe një i vdekur

Në 24 orët e fundit janë bërë 1559 testime dhe janë regjistruar 141 raste të reja të covid-19:

Shkup 51

Kumanovë 12

Shtip 6

Prilep 6

Tetovë 2

Strugë 2

Veles 2

Bitola 5

Ohër 3

Kavadarci 5

Gostivar 2

Gjevgjeli 5

Strumicë 10

Kriva Palanka 2

Koçani 5

Probistip 1

Valandovë 3

Vinicë 3

Delçevo 2

Sveti Nikole 8

Kërçovë 2

Resen 2

Negotino 2

Në moshën 79 vjeçare ka vdekur pacientja nga Shkupi

Lexo Edhe:

Covid-19, i rrezikshëm për të sëmurët e zemrës

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 94 pacientë të shëruar nga:

Shkup 25

Kumanovë 5

Dibër 1

Shtip 6

Prilepi 5

Tetovë 8

Strugë 3

Veles 5

Bitola 7

Gostivar 4

Gjevgjeli 5

Kriva Palanka 1

Radovish 3

Koçani 5

Berovë 1

Vinicë 1

Delçevo 1

Kratovë 1

Sveti Nikole 1

Kërçovë 6

Deri më tani janë bërë gjithsej 184.097 testime Covid-19. në vend. Asnjë testim brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17483, numri i pacientëve të shëruar është 14516, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2245.

(Kosova Sot Online)