Parashikimi i motit, këto janë temperaturat

  • E.K /
  • 28 October 2020 - 08:10
Parashikimi i motit, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se këto dy ditë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18- 19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

(Kosova Sot Online)