U grindën për sallatën, 12-vjeçari shqiptar godet me thikë motrën e tij

  • E.K /
  • 02 January 2021 - 11:15
U grindën për sallatën, 12-vjeçari shqiptar godet me thikë motrën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në ishullin grek të Rodosit. Mediat lokale raportojnë se vëllai 12 vjeç qëlloi tre herë më thikë motrën e tij 11 vjeçare pas një sherri se kush nga ata do të grinte sallatën që do të konsumohej natën e ndërrimit të viteve.

Ngjarja merr përmasa tragjike nisur edhe nga fakti se nëna e familjes kishte ndërruar jetë 9 vite më parë dhe babai rropatej i vetëm për të mbajtur familjen duke punuar në ndërtim në ishull.

Avokati i tij, Stelios Alexandris, duke folur për protothema.gr, deklaroi se kjo ngjarje e pabesueshme ndodhi për një arsye të parëndësishme dhe qesharake. “Të dy të miturit, vëlla e motër u grindën se kush do ta priste sallatën në tryezën e familjes, duke pritur që babai i tyre të kthehej nga puna,” tha avokati.

Një rast qesharak që gati sa nuk përfundoi në tragjedi. 12-vjeçari, duke debatuar me motrën e tij se kush do të priste sallatën, mori thikën e kuzhinës dhe goditi atë duke i shkaktuar tre prerje të thella në kofshë.

(Kosova Sot Online)