22-vjeçarja serbe pa maskë krijon kaos në Mynih, i rrah pasagjerët në transport publik

  • E.K /
  • 25 janar 2021 - 11:44
22-vjeçarja serbe pa maskë krijon kaos në Mynih, i rrah pasagjerët në transport publik

Një grua me origjinë serbe qëlloi pasagjerët e transportit publik në Mynih, të cilët i kërkuan asaj ta respektonte detyrimin për të mbajtur maskë.

Meqenëse ajo nuk kishte vendosur maskë, një burrë iu afrua 22-vjeçares duke i kërkuar asaj ta vinte masken. Pastaj pasoi një debat verbal i cili u kthye në një përleshje.

Sipas policisë, gruaja e shqelmoi burrin në stomak dhe gjatë përleshjes, ai mori disa gërvishtje në krah. Përveç kësaj, ajo ia këputi zinxhirin dhe i dëmtoi telefonin.

Policia gjermane, e cila u alarmua për shkak të kësaj përleshjeje në transportin publik, veçoi këta dy pasagjerë.

Gjatë përcaktimit të shkakut të situatës, gruaja serbe ofendoi rojet e sigurisë dhe i goditi me shkelma disa herë. Më vonë u mor vesh se ajo kishte qenë e dehur.

Policia ka nisur një hetim për shkaktimin e lëndimeve trupore, fyerjeve, si dhe shkaktimin e dëmeve. Gjithashtu, u ngrit një raport për shkelje të masave kundër koronavirusit, për të cilën ajo do të gjobitet me 250 euro.

(Kosova Sot Online)