Vdiq nga koronavirusi peshkopi Atanasija

  • A.P /
  • 04 mars 2021 - 21:16
Vdiq nga koronavirusi peshkopi Atanasija

Peshkopi i pensionuar i Zahumlje-Hercegovinës, Atanasija ka vdekur pasi u infektua me koronavirus.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur prifti ortodoks serb në Deçan, Sava Janjic, i cili përmes një shkrimi në Facebook.

Atanasija ishte duke u trajtuar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë të, me inflamacion të të dy mushkërive.

Peshkopi në pension Atanasija i Zahumlje-Hercegovinës dhe Primorje-Gorski Kotar u shtrua në spitalin e Trebinjes për trajtim në gjysmën e dytë të shkurtit, pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

(Kosova Sot Online)