Vajza nga Prizreni largohet nga shtëpia, babai thotë se është hera e dytë që ajo e bën këtë

  • E.K /
  • 13 mars 2021 - 11:08
 Vajza nga Prizreni largohet nga shtëpia, babai thotë se është hera e dytë që ajo e bën këtë

Një vajzë në Prizren largohet nga shtëpia për të dytën herë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se babai i saj ka raportuar se vajza e tij ka shkuar në shkollë dhe pas orarit të mësimit nuk ishte kthyer në shtëpi, pra kjo është hera e dytë e largimit të saj.

Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, rreth orës 14:20.

“Prizren 11.03.2021-14:20. Ankuesi mashkull  kosovar  ka raportuar se vajza e tij, femër kosovare kishte shkuar në shkollë dhe pas orarit të mësimit nuk ishte kthyer në shtëpi, kjo është hera e dytë e largimit të saj. Njësit policore janë duke e hetuar rastin”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

(Kosova Sot Online)