Një gjakovares i kërkohen para, në të kundërtën do ti publikoheshin fotografi

  • G.G /
  • 25 mars 2021 - 12:15
Një gjakovares i kërkohen para, në të kundërtën do ti publikoheshin fotografi

Mesditën e së mërkurës një femër nga Gjakova është shantazhuar nga një mashull i cili i ka kërkuar para ose në të kundërtën do ti postonte fotografi në facebok.

Viktima e ka denoncuar rastin në policia të cilët po merren me hetimin e rastit si shantazh.

Policia njofton se Gjakovë me 24 mars rreht orës 11:50, ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se përmes rrjetit social Facebook nga një person i panjohur kishte pranuar mesazh i cili person nga viktima kishte kërkuar para  ose do të publikoj fotot e tij dhe familjes së tij në rrjete sociale. 

Rasti është duke u hetuar nga policia si shantazh.

Por policia nuk jep detaje të viktimës.

(Kosova Sot Online)