Gjendet i vdekur një person në Komoran, afër tij gjenden një pistoletë me fishekë

  • E.K /
  • 31 mars 2021 - 10:50
 Gjendet i vdekur një person në Komoran, afër tij gjenden një pistoletë me fishekë

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Komoran.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së martës në fshatin Komoran të komunës së Drenasit, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Është bërë e ditur se në vendin e ngjarjes është gjetur një pistoletë me gjashtë fishekë dhe një gëzhojë.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

“Viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gjashtë fishekë dhe një gëzhojë. Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës”, ka bërë të ditur policia.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion”, njofton policia.

(Kosova Sot Online)