Milaim Zeka: Ata që e patën në dorë ta lartësonin UÇK’në për 20 vjet ishin të zënë duke vjedhur

  • E.K /
  • 10 prill 2021 - 10:55
Milaim Zeka: Ata që e patën në dorë ta lartësonin UÇK’në për 20 vjet ishin të zënë duke vjedhur

Ish-deputeti, Milaim Zeka, ka shkruar në profilin e tij pas reagimeve të shumta dhe akuzave në drejtim të presidentes Vjosa Osmani, se nuk e ka përmendur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Zeka në reagimin e tij ka thënë se ata që e kanë pasur mundësinë ta lartësojnë UÇK’në për 20 vjet, nuk e kanë bërë një gjë të tillë, meqë sipas tij, kanë qenë të zënë duke menduar se si të pasurohen duke vjedhur paranë publike.

Tutje ish-deputeti thotë se të njëjtit, s’kanë bërë asgjë për UÇK’në duke e lënë “me tre rreshta nëpër librat shkollor”.

Reagimi i plotë:

Pse nuk e permendi UÇK-ne?

Presidentja eshte me shumicen

Ata qe e kishin ne dore per 20 vite qe ta lartesonin deri tek Zoti UÇK-ne, dhe Adem Jasharin, hallin 24 oresh e kishin tek pasurimi petsonal, jo me pune, po me vjedhjen e parase publike.

Ata qe kishin mundesi te benin gjitheçka per mire, bene gjitheçka per keq, duke e lene UÇK-ne neper librat shkollor me tre rreshta. Kryesoreja te vidheshin tenderat e librave shkollor, po cilit minister te arsimit i hante palla se çfare shkruante neper ato tekste shkollore.

U vendosen neper polici, prokurori e gjykata njereze, qe ushtarin e UÇK-se e urrenin me shume se sa Millosheviçi. Ata qe dje ishin ne anen e Serbise, sot u bene partizanet nr nje te pushteteve ne fuqi.

Erdhem tek nje momemt qe me te ardhe marre m’i thane dikujte: kam qene ne lufte, kam familjare te vrare, kam kry pak shkolle, nuk kam qene argat i Serbise, nuk kam pas fat me punu per udbe, jam mundu te pakten keq mos me i ba vendit tim.

Ish klasa politike, duke maru tulla prej mutit, ka ndertu nje shtet te mutsihanes, ku secili pushtetar sillet sipas tekeve te veta, pse jo edhe semundjeve. Çka ka rendesi a shkilet protokolli, ligji apo kushtetuta. Me rendesi eshte me ja majte kah shumica.

Une, tane jeten time kam mendu, edhe kam vepru si pakica. Vetem keshtu ndjehem super mire!!!

(Kosova Sot Online)