Fotografi e rrallë nga viti 1940: Krushqit me biçikleta në një dasmë në Podujevë

  • E.K /
  • 07 maj 2021 - 12:07
 Fotografi e rrallë nga viti 1940: Krushqit me biçikleta në një dasmë në Podujevë

Është publikuar një fotografi e rrallë që i përket vitit 1940, e që është bërë në fshatin Peran të Podujevës.

Në këtë fotografi të publikuar nga faqja Podujeva në “Facebook”, shihen krushqit që kanë shkuar për ta marrë nusen me biçikleta.

Vazhdimisht publikohen fotografi të vjetra dhe të rralla nga jeta që është bërë më herët në Kosovë.

E tillë është edhe kjo e publikuar sot.

(Kosova Sot Online)