Prekëse: Foshnja 1 vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Prishtinë

  • E.K /
  • 07 maj 2021 - 15:19
Prekëse: Foshnja 1 vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Prishtinë

Një foshnje 1-vjeçare nga Prishtina ka humbur jetën nga Covid-19.

Lajmi është bërë i ditur në raportin 24 orësh të IKSHPK-së:

“Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (78 vjeç), Mitrovicë 1 rast (67 vjeç), Podujevë 1 rast (42 vjeç), Prishtinë 1 rast (1 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Po ashtu, IKSHPK-ja ka njoftuar se katër raste të vdekjes dhe 170 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend, pas testimit të mbi 2 mijë e 500 mostrave.

(Kosova Sot Online)