Albin Kurti e Ramush Haradinaj takohen sot, flasin për dialogun

  • E.K /
  • 25 maj 2021 - 08:00
Albin Kurti e Ramush Haradinaj takohen sot, flasin për dialogun

Kryeministri Albin Kurti, do të takohet sot me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në ora 12:00.

Lajmin e kanë konfirmuar dje zyrtarë të AAK-së. Në këtë takim, Kurti dhe Haradinaj, do të diskutojnë për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Takimi mes tyre do të mbahet me ftesë të kryeministrit Albin Kurti.

Ndërsa nesër kryeministri do të takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, e ka konfirmuar takimin mes tyre, duke bërë me dije se ai do të mbahet të mërkurën në ora 11:00.

“Tashmë është caktuar koha dhe dita e takimit. Takimi do të mbahet të mërkurën nga ora 11:00”, është shprehur Halimi.

Ndërsa kreu i PDK-së, Enver Hoxhaj është shprehur se nuk do të marrë pjesë në takim, ani pse Kurti ka bërë ftesë edhe ndaj tij.

(Kosova Sot Online)