Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

  • E.K /
  • 24 qershor 2021 - 15:12
 Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Një biznesmen i njohur grek, Stavros Dogias është gjetur i pajetë në makinën e tij Smart, në Ai Giannis, Greqi. Ai i dha fund jetës së tij me dy plumba.

Mediet greke shkruajnë se autoritetet janë duke u munduar që të gjejnë informacione nga miqtë, bashkëpunëtorët, kamerat e sigurisë dhe telefoni i viktimës.

Gjithçka tregon siç doli nga dy shënimet që ai la dhe mënyra se si zgjodhi të shkruante finalen e jetës së tij me dy plumba, se diçka po e shqetësonte kohët e fundit dhe e kishte hedhur psikologjikisht.

Mësohet se biznesmeni i kishte transferuar pjesën e tij të pasurisë në tavernë, që pakte shumën e 650 mijë eurove, te vëllai i tij dhe ai vetë po përgatitej të fillonte një projekt të ri biznesi në Mesdhe.

Në fakt, policia në këto momente është përqendruar në telefonin e viktimës, pasi duhet parë nëse ai kishte lënë takim me dikë në vendin ku u gjet i pajetë.

Shënimi i gjetur në makinë

Stavros Dogiakis la një shënim në makinën që ai parkoi tek Ai Giannis dhe për të shkruar finalen e jetës së tij me dy plumba, duke i kërkuar falje vëllait të tij për shqetësimin që i kishte shkaktuar.

Ai qëlloi veten dy herë

Disa orë para se të përfundonte ekzaminimi mjeko –  ligjor, të dhënat e Policisë zbulojnë të dhëna të reja në lidhje me momentet e fundit të jetës së Stavros Dogias  dhe mënyrën se si ai vendosi t’i japë fund.

Është tronditëse mënyra se si 53-vjeçari u përpoq të bënte vetëvrasje duke qëlluar fillimisht veten në zemër.

Sidoqoftë, ai nuk arriti të përfundonte veprimin e tij, me plumbin e parë. Ai thjeshtë shkaktoi një plagë depërtuese, fatale ishte goditja e tij e dytë.

Policia  po përpiqet të zbulojë nëse ai takoi dikë për të hedhur dritë mbi çështjen e diskutueshme, ndërsa gëzhojat e pistoletave të përdorura nga vetëvrasësi janë dërguar në Laboratorët e Mjekësisë Ligjore për ekzaminim.

(Kosova Sot Online)