Delta po përhapet teksa bota heq kufizimet

  • G.G /
  • 04 August 2021 - 14:04
Delta po përhapet teksa bota heq kufizimet

Shumë vende po raportojnë raste të shtuara me variantin Delta, mirëpo disa vende kanë relaksuar masat e pandemisë.

Në Francë dhe Gjermani u organizuan protesta të dhunshme kundër vaksinimit të obligueshëm për të hyrë në disa vende publike, kurse në SHBA ata që marrin vaksinën shpërblehen me nga 100 dollarë.

(Kosova Sot Online)