E lanë gjithë natën pa gjumë nga muzika, gruaja iu hakmerret fqinjëve në një mënyrë interesante

  • E.K /
  • 12 August 2021 - 08:43
 E lanë gjithë natën pa gjumë nga muzika, gruaja iu hakmerret fqinjëve në një mënyrë interesante

Një nënë, familja e së cilës u mbajt zgjuar nga fqinjët e zhurmshëm në festën e tyre, u hakmor pasi përdori bukë për të tërhequr një duzinë pulëbardha që përpëlisnin mbi çatinë e tyre në orën 7 të mëngjesit.

Sipas mediave të huaja, Heather Minshull, 37 vjeçe, tha se ajo dhe burri i saj dhe dy fëmijët kishin shijuar një pushim të lumtur në Uells, por natën e tyre të fundit një bandë festash u shfaq në pronën ngjitur.

Në vend që të ishin miqësorë me familjen, të sapoardhurit mbërritën në mesnatë dhe filluan me hitet e Beatles në volumin e lartë, duke refuzuar ta refuzonin të zvogëlonin volumin, kur zonja Minshull ua kërkoi.

Kështu ajo doli me një mënyrë gjeniale për t’ua rikthyer këtë “maltretim” – duke i zgjuar në orën 7 të mëngjesit të nesërmen me zhurmën e pulëbardhave që ulërinin. 

(Kosova Sot Online)