Kjo grua thotë se nuk ka fjetur qe 40 vjet

  • E.K /
  • 07 September 2021 - 10:01
Kjo grua thotë se nuk ka fjetur qe 40 vjet

Një rast i çuditshëm i një gruaja e cila ka thënë se nuk ka fjetur që 40 vjet, ka tronditur mjekët.

Li Zhanying nga provinca kineze e Henan, ka pohuar se ajo ishte vetëm pesë vjeç kur fjeti për herë të fundit, shkruan Daily Star.

Ajo nuk ka fjetur as kur ka marrë pilula gjumi, dhe fenomeni i çuditshëm tani e ka bërë atë një personazh të famshëm lokal.

Liu Suoquin, burri i Li, ka thënë për mediat lokale se pretendimet e saj janë të vërteta. Ai tha se që kur çifti u martua ajo do të përfundonte në mënyrë rutinore punët e shtëpisë nën mbulesën e errësirës.

Kur çifti filloi të flinte në të njëjtin shtrat (ose jo në rastin e Li) ajo shpesh thërriste “nuk mund të fle!” ndaj burrit të saj të hutuar.

Mjekët fillimisht nuk ishin në gjendje të diagnostikonin gjendjen e Li kur ajo së pari kërkoi ndihmë mjekësore, raporton Bastille Post. Por tani një udhëtim në një qendër gjumi të specializuar në Pekin ka hedhur dritë mbi shkaktimin misterioz.

Rezulton se Li fle, por jo si dikush tjetër në planet.

Vëzhguesit e Brainëave ishin në gjendje të tregojnë se ajo nuk bën më shumë se 10 minuta gjumë të lehtë në ditë, një statistikë që është ende tronditëse. Kjo u zbulua vetëm 16 orë në testin e monitorimit 48-orësh.

(Kosova Sot Online)